Chaosium jest spisem blogow PBP. Zapraszamy wszystkich administratorów do zgłoszenia swoich blogów.

PBC - blogi Play by Comment - gra w komentarzach
PBP - blogi Play by Post, czyli gra w postach

Blogi dodawane, gdy pojawi się zgłoszenie. W razie dużej zwłoki, udaj się na serwer powiadomić o tym administrację.

Ostatnia aktualizacja: 01 listopada 2021

Kontakt: Infrea#5102

Ogłoszenia

— Administratorów blogów PBC zapraszamy na Spisownik
— Oficjalny Discord Chaosium — tutaj

Co nowego?

W sumie to nic. Nowe blogi: Wataha Renaissance, Wataha Srebrnego Chabra, Kernow
Pojawiła się nowa zakładka archwium, prowadząca do bazy zamkniętych, nieaktywnych i niedostępnych blogów.

Wehikuł czasu

Na poniższej stronie znajdują się linki do blogów, które są zamknięte lub zawieszone, a uważam, że ich fabuła oraz treść jest warta, aby je reaktywować. 

"Każdy z nas posiada marzenia, mniej lub bardziej realne. Niektórzy się do nich nie przyznają, twierdząc, że to kompletnie bezsensu, natomiast inni wręcz palą się, by ziścić swe najgłębsze pragnienia. Wszystkich tych ludzi łączy jeden cel - szczęście. Mieszkańcy pewnej niewielkiej wysepki, gdzieś na Atlantyku, również kierowali się wspomnianym uczuciem. Pragnęli, by każda kobieta i każdy mężczyzna czuli się tu cudownie, by zniknęły wszelkie spory i smutki. Dlatego właśnie miejscowi naukowcy rozpoczęli pracę nad przedziwnym serum, niosącym szczęście, eliminującym wszelkie negatywne emocje. Z początku wszystko wydawało się perfekcyjne, jednak nic nie może trwać wiecznie. [...] A ty? Będziesz kontynuować swój żywot, jakby nic się nie stało, czy może rozpoczniesz swój własny protest?"
[źródło: Kansenshou]

Magia. Wiele rzeczy przychodzi na myśl, gdy się słyszy to słowo. Kiedyś dla mieszkańców krainy o nazwie Laricious magia była czymś pięknym, rzadkim, luksusowym i cenionym. [...]Do czasu, gdy pewnego dnia w wojnie domowej spowodowanej niesprawiedliwymi rządami króla-maga, ludzie posłużyli się magią przeciwko tym, którym kiedyś pomagali. I to zmieniło wszystko.
Tamtego króla zabito, a wszystkich, którzy posiadali moc, wygnano do specjalnie dla nich zbudowanego Więzienia Carceris i zamknięto ich tam. Od tej pory życie mieszkańców owej krainy toczy się dalej. Ludzie żyją w świadomości, że magowie już się nie zdarzają. Jednak prawda jest inna. Teraźniejsze władze robią jednak wszystko, by nikt o tym nic nie wiedział. I po cichu wyganiają ludzi posiadających moc, wmawiając ich otoczeniu, że zostali zabici, porwani czy śmiertelnie ranni bądź chorzy.[...]
[źródło:Vincti Magicae]

Była nieziemsko piękna kobieta, Matka. I był magiczny Kocioł na czterech nogach, przy którym stała owa niewiasta. Wystarczyła jedna jej myśl, by ciecz w Kotle zawirowała. I jedna też myśl, by ciecz ta rozlała się na wszystkie strony, tworząc nasz świat. Tworząc Erilleę, ludzi, fae, zwierzęta, rośliny i wszystko inne, co odtąd istnieje. Także nas, zmiennokształtnych. Ludzie czy zwierzęta? A może fae, skoro potrafimy się zmieniać? Nikt nie jest pewny, nawet sama Matka, która przyczyniła się do naszego stworzenia. Kocioł jeden wie.
Zmiennokształtni są rzadkością, aczkolwiek rozrzuconą po całej Erillei. Ich umiejętności sprawiają, że chętnie są zatrudniani przez osoby różnych stanów, ale najczęściej stać na to najbogatszych. Sami Zmiennokształtni mają powodzenie wykonując przeróżne prace... Jednak to ich zwierzęce instynkty sprawiają, że najlepiej sprawdzają się tam, gdzie ludzie często zawodzą. Fae otóż już dawno uciekły z kontynentu. Zmiennokształtni zostali, nie wiadomo, dlaczego. Wydaje się, że bliżej im do magicznych istot niż normalnych ludzi.
[źródło:Erillea]

"Po wielu wspaniałych latach moje rządy się kończą, a konieczność wybrania mego następcy jest nieunikniona. Wielu śmiałków próbuje, jedni sprawiedliwie i uczynnie, drudzy podstępem próbują wkupić się w me łaski. Okropne i puste. Ostatnie zamieszki udowodniły mi, że ludzie nie cofną się przed niczym, by wstąpić na tron. Walka, niebezpieczeństwo i niewolnictwo to wszystko, co ostatnio dostrzegam. Jakim cudem do tego doszło? Sam nie jestem przekonany, czy dożyję jutra, czy przypadkiem jeden z zaufanych posłów nie wbije mi noża w serce. To nie są już czasy, w których można komukolwiek ufać. Boję się, jak to wszystko się zakończy."
[źródło:Flotsam]


Cukierkownia nie rości sobie praw autorskich do powyższych cytatów, które są własnością ich autorów oraz blogów, na których są zamieszczone.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz